W miejscowości Olszówka w powiecie limanowskim nieopodal Rabki Zdrój policja, goprowcy, jednostki OSP oraz PSP biorą udział w akcji poszukiwaczej za 50 letnim meżczyzną. 

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ustalili i zatrzymali 21-letniego nowotarżanina, który ugodził nożem pracownika stacji benzynowej.

11-miesięczny Max z Poronina potrzebuje pilnej operacji. Termin zabiegu został ustalony na 28 czerwca tego roku i ma się odbyć w Krakowie w Szpitalu św. Rafała.

W dniach 25-27 maja odbędzie się siódma edycja Małopolska Joy Ride Festiwal. Chcąc wykorzystać pozytywną energię panującą na Festiwalu, z inicjatywy Małopolski przeprowadzona zostanie zbiórka rowerów na rzecz podopiecznych- Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka.

 

U wylotu Doliny Lejowej w Witowie strażacy OSP z powiatu tatrzańskiego ze wsparciem JRG Zakopane, JRG Nowy Targ oraz JRG Sucha Beskidzka walczyli z dużym pożarem lasu.

„Konfrontacje Artystyczne” rozpoczną tegoroczne Juwenalia Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbywające się pod hasłem „Studencko śleboda". Przygotowane przez anglistykę wydarzenie zaplanowano na 24 maja.

W tym roku przypada 14 rocznica śmierci śp. Zdzisława Duraja, nauczyciela wychowania fizycznego i dyrektora Szkoły Podstawowej w Podczerwonem.

Stowarzyszenie Podhalańska Iskierka Nadziei serdecznie zaprasza do udziału w festynie – zabawie charytatywnej na rzecz Doroty Chyc -Magdzin.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Oddział Terenowy w Zakopanem zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Czarnym Dunajcu.

 

We wtorek 22 maja 2018 roku w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie Zespół Jury składający się z przedstawicieli: Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, w Nowym Sączu i w Tarnowie, oraz przedstawicieli mediów: TVP Kraków, Radio Kraków, obradował przy wyłanianiu zwycięzców IV Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze”.

 

Strona 1 z 372

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u