20 lutego w Jaworkach nastąpiło uroczyste otwarcie domu dziennego pobytu dla seniorów z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.

W Urzędzie Miasta Zakopane odbywa się dwudniowe szkolenie prezentujące system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD), który zostanie tu wkrótce wdrożony. Zakopiański urząd będzie na nim pracował jako pierwszy samorząd w Małopolsce. Docelowo po okresie przejściowym większość spraw prowadzona będzie elektronicznie, co wiąże się z takimi korzyściami jak: usprawnienie pracy urzędu, większa transparentność, a także oszczędności związane ze zmniejszeniem ilości dokumentów papierowych.

 

Tatrzański Park Narodowy otrzymał dofinansowanie, przyznane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na specjalny projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Tatry – działania edukacyjne dla społeczności lokalnej”. Unijne wsparcie wyniesie ponad 400 tysięcy złotych.

 

Policjanci z Zakopanego prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło w jednym z miejscowych hoteli. Łupem złodzieja padły przedmioty i pieniądze o łącznej wartości ponad 20 tysięcy zł. Ofiarą przestępcy padła mieszkanka powiatu nowotarskiego.

 

 

18 lutego wieczorem w Stasikówce turyście z Balic zepsuł się samochód. Wezwał na miejsce pomoc drogową. Po załadowaniu samochodu wsiedli do lawety i ruszyli w drogę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kierowca pomocy drogowej był pod wpływem alkoholu – miał 3,7 promila.

- W dniu 18 lutego br. około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w miejscowości  Szaflary.  Pod wskazany przez zgłaszającego  adres natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu ustalili, że mieszkańcowi Balic w miejscowości Stasikówka zepsuł się samochód i wezwał pomoc drogową. Kiedy na miejsce przyjechał samochód pomocy drogowej, kierowca  załadował na lawetę i zabezpieczył  zepsuty pojazd. 37-latek wraz z dwoma kobietami i 9 letnim chłopcem wsiedli do samochodu pomocy drogowej i wyruszyli w drogę. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że kierujący lawetą jest pod wpływem alkoholu, a w pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu. Kiedy na skrzyżowaniu w miejscowości Szaflary samochód zgasł, mężczyzna wykorzystał okazję, wyjął kluczyki ze stacyjki. Chciał przytrzymać kierującego, ten  jednak wyrwał mu się i uciekł do pobliskiego budynku. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć uciekiniera – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Kierującym lawetą okazał się 28-letni mieszkaniec Bańskiej Niżnej. Badanie  wykazało, że miał ponad 3.7 promila alkoholu w organizmie.

- Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze w postaci 5-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia w wysokości 7 000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz 12 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazanej przez sąd w wymiarze 32 godzin miesięcznie – mówi Dorota Garbacz.

Policjanci z Zakopanego zlikwidowali w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego małą wytwórnię alkoholu.

 

Kamil Lupa to 34-letni mieszkaniec podgorczańskiego Niedźwiedzia. Od dziecka zmaga się z nieuleczalną chorobą AHC, czyli naprzemienną hemiplegię dziecięcą.

W niedzielę 18 lutego 2018 r. zakopiańscy policjanci zostali poinformowani przez 30-letniego mieszkańca miejscowości Ostrygowa (woj. kujawsko-pomorskie) o odnalezieniu pewnej kwoty pieniędzy na terenie Zakopanego.

Jak co roku w karnawale wszyscy urządzają bale. 12 lutego II Kostiumowy Bal Karnawałowy urządziło również Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet.
Nie czekaj do maja, wniosek możesz wysłać już od 15 marca.
Skorzystaj ze: szkoleń; możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku; stanowisk internetowych w biurach powiatowych ARiMR.

Strona 1 z 338

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u