W związku ze stwierdzonym zanieczyszczeniem wody dostarczanej do sieci wodociągowej zaopatrującej w wodę sołectwo Poronin, Zakład Gospodarki Komunalnej w Poroninie w porozumieniu z Wójtem Gminy Poronin informuje, że woda na obszarze sołectwa, które jest zaopatrywane z ujęcia w Małem Cichem nie nadaje się do spożycia. Z wody można korzystać wyłącznie w celach sanitarnych.

Spółka Bania z Białki Tatrzańskiej otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal 3,4 mln zł niskooprocentowanej pożyczki na budowę ciepłowni geotermalnej, która zasili w ciepło i chłód obiekty tamtejszego Kompleksu Turystycznego Bania. Przedsięwzięcie jest kolejnym przykładem efektywnego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (OZE).

 

18 sierpnia w Karczmie „U Świadka” w Zakopanem odbędzie się Wakacyjny Festyn dla Dariusza Bartosika. Start o godz. 20.00. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Dariusza - byłego ratownika medycznego.

17 sierpnia rusza 18. Jarmark Podhalański. W związku z imprezą nastąpi zmiana w organizacji ruchu.

 

Na Skibówkach w Zakopanem doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

 

Urząd Statystyczny w Krakowie realizuje w gospodarstwach domowych oraz gospodarstwach rolnych na terenie województwa małopolskiego za pośrednictwem ankieterów statystycznych liczne badania prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny.

Trwają poszukiwania sprawcy rozboju, który miał miejsce 7 marca 2018 r. w Białce Tatrzańskiej w sklepie z alkoholami. Mężczyzna napadł na lokal i sterroryzował jego obsługę przedmiotem przypominającym broń palną. Sporządzono portret pamięciowy napastnika.

 

Koncerty odbywające się w ramach 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich będzie można obejrzeć w internecie. Pierwsza transmisja już 16 sierpnia, start o godz. 12.00.

W Lipnicy Wielkiej na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Kiczor doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Ruszyła 5. edycja Plebiscytu na Najpopularniejszą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Podhala, Orawy, Spisza i Pienin 2018 r. organizowanego przez gazetę Góral Info. W trakcie konkursu, który trwa od 15 sierpnia 2018 do 4 września 2018 r. r., biorą udział wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowane na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Jak co roku, dla zwycięzcy przewidzianych jest wiele atrakcyjnych nagród.

Strona 1 z 404

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u