Nad ranem w Zakopanem wybuchł pożar. Strażackie zastępy wysłane zostały na targowisko pod Gubałówką, gdzie w ogniu stanęło kilka straganów.

Dwa samochody osobowe zderzyły się na zakopiance między Klikuszową a Rdzawką. Poszkodowana została jedna osoba. Zabrana została do szpitala.

 

Kierowca pługopiaskarki zatrzymał 44-latka, który usiłował prowadzić samochód znajdując się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 44-latek stracił prawo jazdy, o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

W najbliższy weekend pod Giewont przybędą prawdziwe tłumy miłośników skoków narciarskich. Organizatorzy spodziewają się tysięcy kibiców. Burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula zaapelował do turystów i mieszkańców, aby pozostawili samochody przy domach, czy pensjonatach. Powód? Śnieg zalegający na ulicach i parkingach.

 

Przed nami prawdziwe święto fanów skoków narciarskich. Już w najbliższy weekend (18-20 stycznia) Zakopane przeżyje prawdziwe oblężenie. Pod Giewont przybędą najlepsi zawodnicy z całego świata. Nie zabraknie oczywiście lidera klasyfikacji generalnej Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Partnerem tegorocznego wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

W związku ze zbliżającą się imprezą Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, która ma odbyć się już w ten weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że od 18 stycznia 2019 r. od godziny 8:00 do 20 stycznia 2019 r. do godziny 21:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

 

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące na drogach w dniach 16-18 stycznia Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Nowym Targu wstrzymuje przeprowadzanie egzaminów praktycznych – odbędą się one w terminie późniejszym.

 

Intensywne opady śniegu nawiedziły także Słowację. W związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi zamknięta została po stronie naszych południowych sąsiadów droga E77, a co za tym idzie także przejście graniczne Polska - Słowacja. Więcej szczegółów podamy Państwu wkrótce. 

 

W doborowym towarzystwie grup z Polski, Słowacji i Ukrainy wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Śleboda" z Podczerwonego i Koniówki podczas III Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. "Beskidzka Bitwa na Kolędy", który odbył się 13 stycznia 2019 r. w Bystrej Śląskiej.

 

Strona 1 z 446

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u