21 uczniów z gminy Szaflary wzięło udział w trzydniowych warsztatach gospel w Sieprawiu. Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej pochodzącej z USA, w której dominuje śpiew.

Sala wypełniona po brzegi, bisy którym nie było końca … Symphonica to widowisko, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Tak zaprezentował nam się tegoroczny projekt Kocham Zakopane, który odbył się 13 lutego w Kinie Sokół.

 

Paradnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską rozpoczął się 46. „Góralski Karnawał”, który podobnie jak każdego roku przyciągnął prawdziwe tłumy miłośników folkloru. Przed nami m.in. występy zespołów regionalnych, konkursy, wystawa owczarków podhalańskich i zawody strzeleckie.

Przed nami wyjątkowy rok dla zakopiańskiej kultury i folkloru. W sierpniu świętować będziemy Złote Gody największego festiwalu pod Giewontem – Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Przez pół wieku skupiał on górali z całego świata, miłośników i znawców folkloru oraz mieszkańców i turystów wokół jednej idei – pielęgnowania i kultywowania pięknego dziedzictwa, jakim jest kultura ludowa i dzielenia się bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni. Po 50 latach przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych edycji, na przypomnienie bogatej historii tego wydarzenia i osób z nim związanych, na niezwykłe wspomnienia, a także na radosne świętowanie.

W piątek 9 lutego o godzinie 12:00, zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Niepodległa Poddębskiego”.

 

Wiejski Dom Kultury w Krempachach  po raz kolejny gościł uczestników już  IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek szkół podstawowych Gminy Nowy Targ.

 

W dniach 26-28 stycznia Zespół Góralski „Rabiańsko Śleboda” miał okazję gościć w parafii św. Seweryna w Wiedniu.

 

Zakończył się kurs dla instruktorów zespołów góralskich. Na scenie Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowało się 55 uczestników kursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kobiety Podhala pod patronatem honorowym Związku Podhalan w Polsce i patronatem naukowym Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej – Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

2 lutego o godz. 17.30 w Kościele św. Teresy (ul. Parkowa 9) w Rabce-Zdroju rozpocznie się VIII Rabczańskie Kolędowanie.

 

Młodzi  artyści  Pracowni  Muzycznej Triolki w Rabce-Zdroju przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu  zapraszają na  35. Triolkowe Kolędowanie zespołów: Triola, Triole, Triolki i solistów do Galerii „Pod Aniołem” MOK  przy ul. Parkowej 5, 26 stycznia (piątek) o godz. 15:00.

Strona 1 z 57

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u