Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy rysunków i szkiców architektonicznych Tadeusza Baczyńskiego, które odbędzie się w piątek, 18 stycznia 2019 o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

 

5 stycznia w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) odbędzie się "Wieczór o Henryku Bednarskim - pogromcy Zamarłej Turni i legioniście". Początek o godz. 18.00.

 

Kulturę mamy w naturze. Otwarcie roku, w którym obchodzimy 130-lecie otwarcia Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego: premiera krótkometrażowego filmu Bartka Solika.

Fundacja „Tradycja” i Parafia św. Marcina w Krempachach serdecznie zapraszają na koncert świąteczno-noworoczny „Słowem i Muzyką” z cyklu Krempaskie Spotkania. Gościem wydarzenia będzie ks bp. Antoni Długosz. Kolędowy koncert odbędzie się w niedzielę 30 grudnia 2018 r. w kościele parafialnym w Krempachach o godzinie 15:00.

 

Gawęda o Zakopanem z końca lat sześćdziesiątych, okazja do wspomnień i odkurzenia obrazów sprzed pół wieku... Romuald „Aldek” Roman opowie nam o sobie, o ukochanym mieście i o tym, jak wyglądało w nim życie w epoce Gomułki...

 

9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbył się VII Przegląd Solistów i Kapel im. Tadeusza Szostaka Berdy. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Podhalańskiej "Regle", Związek Podhalan Oddział Poronin oraz rodzina Tadeusza Szostaka-Berdy.

 

Kolejne, VIII. spotkanie z cyklu „W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji”, które odbędzie się w sobotę 8 grudnia w schronisku PTTK na Hali Ornak zapowiada się wspaniale. Zaczynamy od spektaklu „Korba”, według scenariusza Anny Gąsienicy-Daniel, a w wykonaniu aktorów Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” w Zakopanem oraz grupy zaprzyjaźnionych artystów. Potem część muzyczna czyli Justyna i Małgorzata Lasiak – gitary i wokal, Bogumiła Karpiel – skrzypce i wokal, Maciej Cisło – gitara i Jakub Hubicki – akordeon. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie o narciarzach z Pysznej. Potem koncert, poezja i pyszniański poczęstunek. Organizatorami wieczoru są: Schronisko na Hali Ornak, Anna i Grzegorz Gąsienica-Daniel, Muzeum Tatrzańskie i PTTK.

 

Okres Adwentu i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia to czas zakupów upominków. Dlatego właśnie 28 listopada w Czerwonym Dworze otwarta została dla Państwa Galeria Sztuki Ludowej, w której zakupić można tradycyjną sztukę Podhala, rękodzieło, wyroby twórców, artystów podhalańskich. Malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, rzeźby, haftowane obrusy, chustki, spinki i rozetki, drewniane szkatułki i wiele innych pięknych przedmiotów. Nie zabraknie też elementów góralskiego odzienia, płyt z kolędami i góralskimi pastorałkami oraz publikacji. W Czerwonym Dworze znajdziecie Państwo góralski upominek na każdą kieszeń.

 

1 grudnia odbyła się uroczystość 70-lecia Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Polany”. 

XXVII Gminny Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona odbył się 28 listopada w Skrzypnem. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie ze wszystkich miejscowości gminy Szaflary.

 

Strona 1 z 74

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u