Policjanci z Zakopanego prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło w jednym z miejscowych hoteli. Łupem złodzieja padły przedmioty i pieniądze o łącznej wartości ponad 20 tysięcy zł. Ofiarą przestępcy padła mieszkanka powiatu nowotarskiego.

 

 

18 lutego wieczorem w Stasikówce turyście z Balic zepsuł się samochód. Wezwał na miejsce pomoc drogową. Po załadowaniu samochodu wsiedli do lawety i ruszyli w drogę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kierowca pomocy drogowej był pod wpływem alkoholu – miał 3,7 promila.

- W dniu 18 lutego br. około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w miejscowości  Szaflary.  Pod wskazany przez zgłaszającego  adres natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu ustalili, że mieszkańcowi Balic w miejscowości Stasikówka zepsuł się samochód i wezwał pomoc drogową. Kiedy na miejsce przyjechał samochód pomocy drogowej, kierowca  załadował na lawetę i zabezpieczył  zepsuty pojazd. 37-latek wraz z dwoma kobietami i 9 letnim chłopcem wsiedli do samochodu pomocy drogowej i wyruszyli w drogę. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że kierujący lawetą jest pod wpływem alkoholu, a w pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu. Kiedy na skrzyżowaniu w miejscowości Szaflary samochód zgasł, mężczyzna wykorzystał okazję, wyjął kluczyki ze stacyjki. Chciał przytrzymać kierującego, ten  jednak wyrwał mu się i uciekł do pobliskiego budynku. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć uciekiniera – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Kierującym lawetą okazał się 28-letni mieszkaniec Bańskiej Niżnej. Badanie  wykazało, że miał ponad 3.7 promila alkoholu w organizmie.

- Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze w postaci 5-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia w wysokości 7 000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz 12 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazanej przez sąd w wymiarze 32 godzin miesięcznie – mówi Dorota Garbacz.

Policjanci z Zakopanego zlikwidowali w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego małą wytwórnię alkoholu.

 

W niedzielę 18 lutego 2018 r. zakopiańscy policjanci zostali poinformowani przez 30-letniego mieszkańca miejscowości Ostrygowa (woj. kujawsko-pomorskie) o odnalezieniu pewnej kwoty pieniędzy na terenie Zakopanego.

Do kolejnej kolizji doszło na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Zderzyły się tam 2 samochody osobowe. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednym z samochodów podróżowała kobieta w ciąży.

 

Panujące aktualnie warunki na drogach są bardzo zmienne i niebezpieczne. Śliska nawierzchnia, padający i zalegający śnieg na jezdni nie ułatwiają podróżowania. Przekonał się o tym 36-letni mieszkaniec Ludźmierza, który wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

 

Nocą, 16 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uratowali przed zamarznięciem mężczyznę, który leżał na chodniku, podczas gdy temperatura spadła do 12 stopni Celsjusza poniżej zera.

 

Około godz. 23.00 15 lutego w Czarnym Dunajcu doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiał 70-letni pasażer jednego z pojazdów.

Policjanci z jednego z komisariatów na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali mężczyznę, który po zakrapianej alkoholem imprezie usiłował zgwałcić 94-letnią matkę gospodarza. Ta, broniąc się, złapała stojącą obok łóżka szklaną butelkę z lekarstwem i  kilkakrotnie uderzyła nią  gwałciciela. Zdezorientowany napastnik uciekł.

 

Funkcjonariusze PSG w Zakopanem podczas kontroli drogowej w jednej z miejscowości powiatu wielickiego zatrzymali obywatela Ukrainy.

 

Strona 1 z 83

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u