niedziela, 24 czerwiec 2018 07:51

VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

7 i 8 lipca w Ludźmierzu będzie się odbywała VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

 

niedziela, 24 czerwiec 2018 07:01

Polsko-słowacki rajd rowerowy

Blisko 60 uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami i opiekunami uczestniczyło w poniedziałek 18 czerwca w polsko-słowackim rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminę Czarny Dunajec w ramach projektu pt. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

1 lipca w Maniowach odbędzie się Dzień Sportu oraz 70-lecie Klubu Sportowego LKS Lubań.

 

Zespół Łąki Łan z umiłowania do łąki uwielbia się przebierać za jej mieszkańców. Podczas swoich koncertów członkowie grupy namawiają publiczność do wspólnej zabawy.

Nowosądecki Zakład Karny – funkcjonujący w dawnych zabudowaniach klasztoru pijarów – ma swoją ponad 160-letnią historię. Po kilkumiesięcznych staraniach i przygotowaniach, kadeci z Prywatnego Liceum dla Młodzieży w Nowym Targu mieli szansę poznać od środka rozkład, specyfikę i codzienne życie tej resocjalizacyjnej placówki.

 

piątek, 22 czerwiec 2018 10:34

Piknik ekologiczny w Maniowach

1 lipca w Amfiteatrze w Maniowach odbędzie się Piknik ekologiczny.

 

piątek, 22 czerwiec 2018 09:55

Święto ulicy Strążyskiej

Związek Podhalan oddział Zakopane serdecznie zaprasza na Święto ulicy Strążyskiej, które odbędzie się 24 czerwca.

 

Wójt Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Rada Sołecka w Chochołowie, Oddział Związku Podhalan w Chochołowie i OSP Chochołów serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny „Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom”, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. na placu przy remizie OSP w Chochołowie.

 

czwartek, 21 czerwiec 2018 08:03

Wiosenna edycja akcji "Bezpłatne przeglądy"

17.06.2018 r odbyła się kolejna akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wiosenna edycja Akcji Bezpłatne Przeglądy zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Nowy Targ i tym razem cieszyła się zainteresowaniem kierowców.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Nowym Targu zapraszają na wystawę prac plastycznych pn. "Mój wymarzony dzień z rodziną". Konkurs jest związany z  lokalną kampanią społeczną  „Zawalcz o rodzinę, którą maluje Twoje dziecko”.

 

W miniony piątek odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 9 przy SOSW Nr 1 w Nowym Targu uroczyste spotkanie, podczas którego dokonano podsumowania realizacji tegorocznej edycji akcji edukacyjnej „Zaczarowani czytaniem”. Jest ona podejmowana w tej Szkole corocznie, już od 10 lat. Jej głównym celem jest popularyzacja głośnego czytania jako doskonałej metody stymulacji mózgu dziecka i  wielostronnie wpływającej na jego rozwój, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim pomaga także przełamywać niechęć i opory przed czytaniem, które częstokroć powstały na skutek negatywnych doświadczeń niepowodzeń szkolnych. Inspiracją do podjęcia akcji były założenia ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

wtorek, 19 czerwiec 2018 09:30

Mateusz Nędza-Kubiniec Sołtysem Roku 2017

1 czerwca 2018 r. odbyła się w senacie konferencja "Sołectwo, sołtys - kompetencje, obowiązki" połączona z Galą XVI edycji konkursu "Sołtys Roku". Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i Gazeta Sołecka starają się doceniać lokalnych liderów wiejskich. Uhonorowano 12 sołtysów z całej Polski w konkursie "Sołtys Roku 2017".

Ortolandia” to tytuł Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego przeprowadzanego co roku w Podczerwonem. Dyktando napisali przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z gminy Czarny Dunajec w dwóch kategoriach – klas I-III i IV-VI.

Nurkowie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szkolili się z użyciem nowatorskiej technologii.

 

piątek, 15 czerwiec 2018 07:52

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Pochodzenie ma znaczenie – taka idea przyświeca Małopolsce w tworzeniu nowego projektu, którego głównym celem jest wsparcie solidnego regionalnego biznesu, ciekawego dizajnu, dobrego smaku, wartościowych inicjatyw a także miejsc i obiektów szczególnie atrakcyjnych w regionie. W ten właśnie sposób Czyste Tatry stały się produktem regionalnym, którym Małopolska może chwalić się w całej Polsce. 29 i 30 czerwca w Zakopanem finał projektu, którego celem jest posprzątanie górskich szlaków i zostawienie czystych Tatr. Gorąco zapraszamy!

 

Strona 1 z 149

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u