W dniach 7 – 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu odbyły się warsztaty „Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”. Organizatorem warsztatów było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, uczestnikami natomiast nauczyciele ze wszystkich szkół rolniczych podlegających Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działający w Sieci Współpracy i Samokształcenia Szkół Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem warsztatów byli: dyrektor ZSCKR  Marian Nowak oraz koordynatorzy sieci Stanisława Bulanda i Katarzyna Gąsienica -   Wawrytko.

 

W sobotę zakończyła się XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”. W tej akcji nie mogło zabraknąć  wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas” w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, którzy w dniach 08-09.03.2018 r. zbierali żywność dla potrzebujących w sześciu nowotarskich sklepach.

 

13 kwietnia przy urzędzie gminy w Lipnicy Wielkiej na Orawie ubezpieczone panie w wielu od 50 do 60 lat, będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu serdecznie zaprasza na cykl warsztatów edukacyjnych pn. „Wielkanoc w Muzeum”. Zajęcia przygotowane zostały z myślą o różnych grupach wiekowych: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych ale również dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, uczniów niedowidzących i niesłyszących.

 

środa, 14 marzec 2018 11:47

XVII Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu zapraszają na XVII Drogę Krzyżową ulicami miasta, w najbliższy piątek 16 marca 2018 r.

Majówka w Zakopanem to świetny pomysł na spędzenie długiego weekendu. W tym samym czasie będzie tam też Leo Rojas, wirtuoz fletni Pana. Da koncert, o którym już jest głośno.

 

W  dniach 19-21 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbył się kurs baristy.

 

Łapszańska szkoła może pochwalić się uczniami jako wolontariusze. Nie pierwszy raz pomagają przy organizacji jakichkolwiek imprez na terenie gminy, które są znane na całą Polskę. Ten artykuł  ma na celu przybliżyć informacje o Biegu Zimowy Janosik, który odbył się 17 lutego. W tym dniu startują zawodnicy na różnych dystansach – 10 km., 20 km., 45 km., osobno dla kobiet i mężczyzn. Ale jest też bieg dla młodzieży szkolnej. I tutaj właśnie chcę o tym biegu napisać. Była to sobota, wielkie mrozy w ten weekend, ale biegi odbywały się i każdy był zadowolony.  My jako szkoła możemy się pochwalić, że trzech uczniów brało w nim udział. Bieg był na 800 metrów w scenerii zimowej.

 

W sobotę 10 marca 2018 r. odbyła się pielgrzymka wiosenna szlakiem św. Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej.

12 marca o godzinie 20:00 na stronie www.kolejegalicyjskie.pl ruszy rezerwacja na przejazdy w ramach czwartej edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. W tym roku na turystów czeka 46 kursów po najurokliwszych zakątkach Małopolski. Pociągi retro odwiedzą takie miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane.

niedziela, 11 marzec 2018 07:15

Na sportowo i zimowo

W naszym regionie zima nadal trwa. A jak jest zima to musi być Dzień Sportów Zimowych. Mrozy już minęły i 6 marca uczniowie łapszańskiej szkoły miały dzień na sportowo. Było dla „każdego coś miłego”. Około 60 osób w tym dniu wybrało się do Niedzicy na stok narciarski „Polana Sosny”. Dzięki szkolnemu sklepikowi, który był sponsorem karnetów dla uczniów, mogliśmy prawie cztery godziny spędzić na stoku  jeżdżąc na nartach czy snowboardzie. Pogoda była idealna a na warunki nie można było narzekać.  Po takim dniu spędzonym na świeżym powietrzu i z aktywnością sportową,  zmęczenie jest bardzo przyjemne.

 

niedziela, 11 marzec 2018 07:09

Powiatowe Eliminacje Talentów Małopolski

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędą się Powiatowe Eliminacje Talentów Małopolski. Przesłuchania zaplanowano na 11 i 12 kwietnia ( 11.04 –  Formy Muzyczne, 12.04 –  Formy Taneczne).

 

W czasie tegorocznych ferii zimowych w GBP w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz w  filiach w: Gronkowie, Ludźmierzu, Ostrowsku, Harklowej, Lasku, Klikuszowej, Pyzówce, Rogoźniku, Nowej Białej zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko…”, w ramach której poszczególne placówki organizowały różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

Występy wokalne, malowanie twarzy, przykładowe zajęcia i niespodzianki – to tylko kilka atrakcji przygotowanych na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Zębie. Nowoczesna i najwyżej w Polsce położona placówka edukacyjna otwiera swoje drzwi w najbliższą sobotę 10 marca 2018 r. w godz. 9.00-13.00 w nowym budynku szkoły.

 

28 lutego młodzież klas I-III z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  wraz z opiekunami, udała się na Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, gdzie odbył się program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów profilaktyczno- muzycznych pt. Szkoła Wolna od Uzależnień „Złe wpływy”.

Strona 1 z 135

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u