Grudzień jest miesiącem szczególnego obdarowywania prezentami. Może przynieść je Mikołaj, mogą się znaleźć pod choinką, czy pod poduszką, ale zawsze powinny sprawiać radość. Co zrobić, jeżeli prezent okaże się nietrafiony? Czy Konsument może zwrócić taki towar w każdym sklepie? Konsumenci często nie wiedzą, czy mogą zwrócić towar, a jeżeli tak – to na jakich zasadach. Z tego powodu, Inspekcja Handlowa w Krakowie rozpoczęła kolejną, po dotyczącej różnic między rękojmią i gwarancją, akcję informacyjno-edukacyjną, wyjaśniającą zasady zwrotu pełnowartościowego towaru. 

 

Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

 

Już od 19 grudnia w Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy, będzie można obejrzeć wystawę prac pasjonata i znawcy dzikiej przyrody, a zarazem fotografika, rysownika i malarza - Marka Kołodziejczyka.

 

piątek, 14 grudzień 2018 07:25

Bożonarodzeniowy Kiermasz w Kościelisku

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można nabyć m.in. ręcznie wykonane kartki świąteczne, stroiki i ozdoby na choinkę.

 

czwartek, 13 grudzień 2018 15:10

Otwarcie sezonu zimowego Sopot – Zakopane 2018

Mamy połowę grudnia, do Zakopanego zawitała zima, a wraz z nią delegacja z miasta partnerskiego Sopotu, by po raz 15 dokonać symbolicznej wymiany dech kitesurfingowej na snowboardową, rozpoczynając tym samym sezon zimowy pod Tatrami.

 

czwartek, 13 grudzień 2018 14:46

Góralskie Kolędowanie z Janem Pawłem II

13 stycznia w Kościele Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu odbędzie się "Góralskie Kolędowanie z Janem Pawłem II".

 

Ks. Sławomir Filipek z młodzieżą serdecznie zapraszają w niedzielę 23 grudnia na Akatyst - Nabożeństwo ku Czci Matki Najświętszej do kościoła parafialnego w Poroninie.

 

czwartek, 13 grudzień 2018 09:20

Koncert patriotyczny "Niepodległa, Niepokorna"

Wójt Gminy Poronin i Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie serdecznie zapraszają na koncert patriotyczny "Niepodległa, Niepokorna" na zakończenie gminnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

środa, 12 grudzień 2018 12:00

Otwarcie sezonu zimowego

Zapraszamy gorąco na "Otwarcie sezonu zimowego" - koncerty, kiermasz świąteczny, zawody dla najmłodszych i Puchar Kościeliska w Biegach Narciarskich. Wszystko już w najbliższy weekend! 

środa, 12 grudzień 2018 10:37

„Tak! Pomagam!” (zdjęcia)

W dniach 7-8 grudnia 2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” działające w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu uczestniczyło w XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Caritas” - „Tak! Pomagam!”.

 

środa, 12 grudzień 2018 10:30

Mam zawód. Mam fantazję

7 grudnia 2018 r. w Tauron Arenie w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego w Małopolsce podsumowująca kolejny rok projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Patronat nad galą objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.

środa, 12 grudzień 2018 09:04

Specjalny koncert karnawałowy w Rabce-Zdroju

Po szalenie entuzjastycznym przyjęciu wakacyjnego koncertu André Rieu "Amore - mój hołd dla miłości", Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju ma zaszczyt zaprosić na ekskluzywny pokaz porywającego widowiska muzycznego - specjalny koncert karnawałowy z Sydney! 

W najbliższy piątek 14 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 w nowotarskim ratuszu odbędzie się uroczyste podsumowanie i zakończenie realizacji Programu edukacyjno-naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”, dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

wtorek, 11 grudzień 2018 15:39

Jesteśmy widoczni

Listopad był miesiącem pamięci o ofiarach wypadków drogowych, w grudniu wiele instytucji państwowych, ministerstw różnego rodzaju organizacji lokalnych przypomina o działaniach szkoleniowych i profilaktycznych związanych z bezpiecznym poruszaniem się po zmierzchu i wieczorem.

 

W stulecie Odzyskania Niepodległości pragniemy przypomnieć twórczość dramatyczną najwybitniejszego białodunajczanina, twórcy formacji podhalańskich, generała brygady Andrzeja Galicy. Pisana wierszem pieśń dramatyczna "Janosik" miała premierę w 1923 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Strona 1 z 177

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u