poniedziałek, 29 styczeń 2018 22:15

XXXIV Muzykowanie na Duchową Nutę

W dniach 27-28 stycznia 2018 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się XXXIV Konkurs „Muzykowanie na Duchową Nutę”.

Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego. Śpiewki i nuty, które grał i tworzył Knapczyk-Duch zabrzmiały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w konkursie na przemian z tradycyjnymi, starodawnymi nutami góralskimi.

Jak podkreślają organizatorzy, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, cieszy fakt, ze z roku na rok powiększa się liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkursowej scenie wystąpiło ponad 300 osób, a oceniało ich jury w składzie: Stanisław Bukowski– przewodniczący, Aleksander Smaga i Krzysztof Czech – członek jury. Oceniali prezentacje w kategoriach: muzyk, instrumentalistów, grup śpiewaczych i śpiewaków solistów w trzech grupach wiekowych.

Laureaci I miejsc w kategoriach dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: instrumentaliści, soliści

i grupy śpiewacze zostali zarekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
„Sabałowe Bajania” - Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.

Wyniki:

Kategoria dziecięca – instrumentaliści:
1. Paweł Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej 
2. Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
3. Oliwia Jarończyk – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu 
Wyróżnienie: Franciszek Topór-Futer - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Kategoria młodzieżowa – instrumentaliści:
1. Adam Czyszczoń z Rdzawki
2. Marek Długopolski z Bukowiny Osiedle
3. Piotr Zubek - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie: Maciej Świątek z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Kategoria dziecięca – zespoły śpiewacze:
1. „Mali Miętusianie” z Miętustwa
1. „Tatry” z Ratułowa
2. Duet „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
3. „Mały Zbójnicek” z Zębu
Wyróżnienie: „Siumni” z Chochołowa

Kategoria młodzieżowa – zespoły śpiewacze:
1. „Miętusianie” z Miętustwa
2. „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
3. „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
Wyróżnienie: „Siumni” z Chochołowa i „Bystrzanie” z Nowego Bystrego

Kategoria dorosła – zespoły śpiewacze:
1. „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
2. Zbójecko Familia
2. „Skalni” z Krakowa
3. „Sycko Gro” z Maniów
Wyróżnienie: „Podhalanie” z Ludźmierza

Kategoria dziecięca – muzyki:
1. Muzyka „Mali Ochotni” - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
2. Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu
3. Muzyka „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria młodzieżowa – muzyki:
1. Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane prym. Andrzej Gut Mostowy
2. Muzyka Bzdyków z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
3. Muzyka ze Szkoły Podstawowej w Harklowej
3. Muzyka „Zbójnicek” z Zębu

Kategoria dorosła – muzyki:
1. Muzyka Szymka Chyca Magdzinego
2. Muzyka Piotra Hazy z Olczy
2. Muzyka „Siwe Capy” z Kościeliska
3. Muzyka Władysława Takuśki z Czerwiennego
3. Muzyka Macieja Szczeciny z Olczy
Wyróżnienie: Muzyka „Skalni” z Krakowa

Kategoria dziecięca – śpiewacy soliści:
1. Wiktor Milaniak – „Mali Borzanie” z Boru
2. Wojciech Stosel - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
3. Gabriela Gąsior - „Mali Borzanie” z Boru
3. Karolina Szostak – „Regle” z Poronina
Wyróżnienie: Bartłomiej Stopka – „Mali Szaflarzanie” z Szaflar, Alicja Korkosz – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej, Laura Skawiniak – „Mali Wróblowianie” z Wróblówki

Kategoria młodzieżowa – śpiewacy soliści:
1. Maria Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska
2. Daria Król – „Serdocki” z Podszkla
3. Karolina Molek - „Miętusianie” z Miętustwa
Wyróżnienie: Gabriela Chowaniec – „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Kategoria dorosła – śpiewacy soliści:
Nagroda specjalna: Władysław Basiorka z Cichego

Kategoria mistrz/uczeń:
1. mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Jakub Malacina
2. mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Stanisław Gubała
2. mistrz: Dawid Czernik, uczeń: Krzysztof Karpiel
3. mistrz: Bartłomiej Fatla, uczeń: Wiktoria Sąder

Fot. Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u