poniedziałek, 12 luty 2018 18:28

„Siła” i „Moc” na ostatkach dla Marzenki Sądelskiej z Maruszyny

W sobotę 10 lutego 2018 r. w remizie OSP w Nowem Bystrem odbyła się zabawa charytatywna, z której całkowity dochód przeznaczony jest dla 18-letniej Marzenki Sądelskiej z Maruszyny, na jej rehabilitację.

Już od godziny 20.00 przybywały tłumy chętnych, aby na ostatniej zabawie w tym karnawale wesprzeć kolejną inicjatywę Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale.

Zabawa była wspaniała, bowiem do tańca przygrywali fenomenalni muzykanci z zespołu "Hajlandery" w składzie: Andrzej Jarząbek „Fiś”, Robert Czech, Stanisław Galica „Kasecka”, Paweł Trebunia „Tutka”, Bartek Wysocki.

- Znów objawiła się „Siła” i „Moc” niedawnego „Pospolitego Ruszenia”, które dwa lata temu eksplodowało dla wsparcia leczenia Karola Stopki z Nowego Bystrego. Ponownie nie tylko Podhalanie, lecz przybyli goście z kraju okazali swoją wrażliwość na cierpienia drugiego człowieka pragnąc pomóc młodej, pragnącej żyć, jak jej rówieśnicy - MarzenieSądelskiej z Maruszyny. Pod koniec października 2017 r. w wyniku zderzenia z ciężarówką, Marzenka doznała bardzo ciężkich urazów. Aby wrócić do zdrowia pilnie potrzebuje długiej i żmudnej rehabilitacji, bo każdy dzień bez ćwiczeń to nieodwracalnie stracony czas! Dzięki wszystkim uczestnikom tej zabawy oraz sponsorom przywracamy Marzence nie tylko możliwość specjalistycznej rehabilitacji, ale i wiarę w drugiego człowieka – mówią wolontariusze Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale.

- Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy, a Marzence wraz z Wami życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – mówią.

Posiady ostatkowe, które odbyły się 10 lutego 2018 roku, były drugą imprezą zorganizowaną przez Fundację Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. W zeszłym roku, bawiąc się, wspierano Stasia Stachonia, który zachorował na białaczkę oraz jego rodzinę. Staś pod koniec lata przeszedł operację przeszczepu szpiku - z pozytywnym skutkiem. - Mamy nadzieję, że te imprezy staną się cykliczne łączące nas w pomocy dla drugiego człowieka bowiem, jak mówił św. Jan Paweł II „Człowiek jest dobry nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy: druhom z OSP Nowe Bystre, „grupie wsparcia”, która działa od lat anonimowo bowiem dla nich liczy się przede wszystkim cel i dalej zdecydowanie nie chcą być wymieniane z imienia i nazwiska (jednak bez nich ta akcja charytatywna nie odniosłaby takiego sukcesu), patronom medialnym, którzy pomogli rozpropagować tę imprezę: Radiu „Alex” i gazecie Góral Info. Podziękowania kierowane są do wszystkich, którzy ponownie okazali wielkie serce wspierając kolejną osobę w potrzebie: „Hajlanderzy”, Witów-Ski Stacja Narciarska, Brutal, Firma Handlowa „MM”, Hotel GOLD, Karczma u Zapotocznego, Potoczki PL, Delikatesy u Tomka, Elanosik, Chochołowskie Termy, Snow Media, GoBo, Stacja Narciarska „SUCHE”, Karczma ZADYMA, Gorsecik, STOCH Catering, Centrum finansowe Mariusz Ślezak, M&W Bobak Delikatesy, Biela, Krafit i wielu, wielu innych pragnących zachować anonimowość.

 

Fot. Zbigniew Sikora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u