czwartek, 24 maj 2018 11:24

Amatorzy na start!

W sobotę, 19 maja 2018 r., na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrały się I Zakopiańskie Zawody Pływackie dla Amatorów w wieku 3-9 lat. Pomysłodawcą turnieju jest Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem prowadzące zakopiański Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO.

 

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek został rozegrany w Zielonce k. Warszawy. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nim zawodniczki UKS Wiatr Ludźmierz, które po zaciętych bojach zdobyły brązowy medal.

 

niedziela, 20 maj 2018 07:37

Mocarze na start!

Pogoda letnia - rozpoczyna się sezon triathlonowy na jeziorze Elektrowni Wodnej Niedzica. O godz. 10.30 - 26 maja 2018 r. z Przystani statków w Czorsztynie wystartuje IX edycja cross triathlonu o nazwie „Mocarny Zbój”. Jest to extremalna forma tej dyscypliny sportu. Pływanie w zimnej wodzie, jazda po terenowych drogach i bieg po górskim szlaku.

 

Drużyna Wierchów Rabka-Zdrój pokonała na boisku w Klikuszowej 4:1 miejscową Lepietnice Klikuszowa/Obidowa w piątej kolejce I Podhalańskiej Ligi juniorów młodszych. Dzięki zwycięstwu piłkarze Franciszka Mrózka przybliżyli się do drugiego miejsca w tabeli na koniec krótkich, bo trwających zaledwie dwa miesiące rozgrywek, w których każdy zespoł gra tylko pięć spotkań.  

Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej, by zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem, które, jak co roku zapewniają organizatorzy. Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za „milion dudków”, czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry.

poniedziałek, 14 maj 2018 07:40

Gala Zawodowa NKSW w Nowym Targu

Przed nami kolejne wydarzenie sportowe organizowane przez NKSW przy dużym wsparciu Urzędu Miasta oraz wielu podhalańskich firm. 2 czerwca w Nowym Targu na hali Arena przy ul. Wojska Polskiego odbędzie się Gala Zawodowa NKSW, podczas której zobaczymy pojedynki w formule K1 i MMA. Wisienką na torcie będą dwie walki o pas zawodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Kickboxingu w wadze -81kg i -91kg.

 

Już po raz kolejny zmaganiami o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpoczął się wyścig o Kolarski Puchar Podhala.

 

Piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój nie zwalniają tempa w rozgrywkach Podhalańskiej Klasie "A". Drużyna trenera Franciszka Mrózka pokonała na własnym stadionie 4:1 ekipę z Czarnego Dunajca i tym samym notuje znakomitą passę kompletu zwycięstw w rundzie wiosennej. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Łukasz Sularz, Marcin Wójciak, Bartłomiej Traczyk oraz Paweł Świder.  

Od rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpocznie się popularny 4-etapowy wyścig Podhale Tour, czyli zmagania o Kolarski Puchar Podhala.

Jednym z nich jest jeden z najtrudniejszych asfaltowych maratonów w Polsce! Już w najbliższy weekend na podhalańskich ścieżkach rozegrane zostaną dwa biegi: Maraton Podhalański i Półmaraton Podhalański! Oba dystanse wystartują 13.05.2018 przedpołudniem z Nowego Targu do  Zakopanego. Na zawodników prócz pięknych widoków, upominków od organizatorów i pamiątkowym medalu na mecie, będzie  również czekać aż  6 punktów żywieniowych.

 

Strona 1 z 106

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u