18 lutego odbyły się XXXV zawody narciarskie „O Puchar Przechodni Związku Podhalan”. Organizatorem wydarzenia był Związek Podhalan oddział w Nowym Targu. Zawody zostały dofinansowane przez Gminę Miasto Nowy Targ.

środa, 21 luty 2018 09:39

IV Zakopiański Duathlon Zimowy

18 lutego na Górnej Równi Krupowej odbył się IV Zakopianski Duathlon Zimowy. Organizatorami zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

 

W 5. edycji trójbiegu MOSIR-u 3 mile Szymoszkowej wzięło udział 45 biegaczy, 5 biegaczy narciarskich i 2 skiturowców. Dystans mierzył 1400 m o przewyższeniu 265 m.

 

10 marca w Hali Sportowej w Maniowach odbędą się Mistrzostwa Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Stójce o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn.

 

wtorek, 20 luty 2018 14:18

Złoty Kamil Stoch, brązowa drużyna

Kamil Stoch zdobył w koreańskim Pjongczang swój trzeci w karierze złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Po podwójnym sukcesie w Sochi, tym razem polski Król Skoków Narciarskich z Zębu okazał się najlepszym w konkursie na dużej skoczni. Dzięki fantastycznym lotom na odległość 135 oraz 136,5 metra wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera oraz Norwega Roberta Johanssona. Dwa dni później największy w historii igrzysk sukces zanotowała drużyna Orłów skacząca w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz oczywiście Kamil Stoch, która odebrała brązowy medal, nieznacznie przegrywając srebro z Niemcami.

Znamy zwycięzców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Ośrodka Rabka-Zdrój, a także Mistrzostw Miasta Rabka-Zdrój w Narciarstwie Alpejskim.

Reprezentacja Norwegii w składzie: Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang i Robert Johansson sięgnęła po tytuł mistrza olimpijskiego w konkursie drużynowym na dużej skoczni (HS 142) w Pjongczang. Srebrny medal wywalczyła drużyna Niemiec , a brązowy Polacy skaczący w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. 

Podsumowano Powiatowe Igrzyska Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady oraz Mistrzostwa Miasta Rabka-Zdrój szkół podstawowych i średnich w snowboardzie.

 

Sobotni konkurs olimpijski na dużej skoczni to kolejny piękny element na kartach historii polskiego sportu. Zawody zakończył się wielkim sukcesem dla Kamila Stocha! Polak niezaprzeczalnie pokonał rywali i obronił tytuł po bardzo dobrych skokach na odległość 135 i 136,5m! Jest to już trzeci tytuł mistrza olimpijskiego dla Kamila Stocha.

Kamil Stoch (135 m) prowadzi po pierwszej serii konkursu olimpijskiego na dużej skoczni  z przewagą 3,4 punktu nad drugim Austriakiem Michaelem Hayboeckiem (140 m). Polak ma duże szanse na trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich. Na trzecim miejscu plasuje się Andreas Wellinger po swoim skoku na odległość 135,5 m.

Strona 1 z 97

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u