Reprezentacja Niemiec okazała się najlepsza w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS 140) i o pkt pokonali drugich Austriaków. Na najniższym stopniu podium stanęli Polacy. Najlepszy z reprezentantów Polski poszybował w drugiej serii 143,5 m i ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi.

Największe kariery sportowe zaczęły się od marzeń. Kamil Stoch jako kilkuletni chłopiec, z wiarą w swoje słowa mówił, że będzie mistrzem. Jest doskonałym przykładem, jak potężną siłę mają marzenia dzieci. Skocznie w Chochołowie są tym, co kiedyś mistrz olimpijski miał na kawałku pola koło domu, tylko że chochołowskie dzieci mają to teraz w wydaniu na najwyższym poziomie. Obecnie rolą dorosłych jest wspieranie tego co już zostało zbudowane, bo wielki sport XXI wieku rodzi się w kuźniach talentów, w fabrykach, takich jak ta, która powstała i rozwija się w Chochołowie.

W pięknych okolicznościach przyrody 10 stycznia br. na Długiej Polanie odbyły się Mistrzostwa Goszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Na starcie stanęło dwudziestu trzech zawodników. Rywalizowano w kategorii dziewcząt i chłopców. Aura sprzyjała uczestnikom i organizatorom, stok był bardzo dobrze przygotowany.

 

Limanovia Limanowa pokonała Akademię Piłkarską Wisła Kraków 3-1 w finale turnieju A.P. Wisła CUP rocznika 2010 pod patronatem Wójta Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego.

 

wtorek, 15 styczeń 2019 07:21

III Turniej Drużyn OSP w Futsalu

3 lutego w hali sportowej w Lipnicy Wielkiej odbędzie się III Turniej Drużyn OSP w Futsalu.

 

Dawid Kubacki po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na Trampolino Dal Ben w Predazzo nie dał rywalom szans i po skokach na odległość 129,5 oraz 131,5 metra zdeklasował rywali. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który przesunął się z ósmej lokaty zajmowanej po pierwszej serii. Kubacki przerwał tym samym świętną passę sześciu z rzędu zwycięstw Ryoyu Kobayashiego.

 

poniedziałek, 14 styczeń 2019 09:36

VI Puchar Zakopanego już otwarty! (zdjęcia)

12 stycznia rozpoczął się VI Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Na stoku na zakopiańskiej Harendzie pojawiła się blisko setka narciarzy-amatorów, zarówno tych rywalizujących w Pucharze Zakopanego Dzieci zaliczanym do klasyfikacji XLII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych, jak i również w zawodach głównych Pucharu Zakopanego. Dorośli zawodnicy zmierzyli się ze sobą w bardzo widowiskowej konkurencji jaką jest slalom równoległy.

 

piątek, 11 styczeń 2019 07:52

Już w sobotę startuje 6. Puchar Zakopanego!

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i zakopiańskie stacje narciarskie zapraszają na szóstą edycję Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. Zawody te stanowią eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2018/2019 oraz zaliczane są do punktacji Pucharu Polski Amatorów PZN. Pierwsza odsłona zawodów odbędzie się już 12 stycznia w Ośrodku Narciarskim Harenda.

 

3 stycznia w Hali Gorce w Nowym Targu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Nowotarskiego w Tenisie Stołowym (turniej indywidualny). Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

 

środa, 09 styczeń 2019 12:58

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane zaprasza narciarzy i kibiców na 5 edycje charytatywnego 12-godzinnego SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019.

 

Strona 1 z 118

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u